Konferencja

„Standardy jutra w technice grzewczej”

24 kwietnia 2018, Poznań – Targi Instalacje

Konferencja PORT PC która odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2018 r pod tytułem ”Standardy  jutra w technice grzewczej”, prowadzona będzie przez czołowych specjalistów z  branży pomp ciepła i równoważenia hydraulicznego.

W ramach konferencji ukażą się nowe wytyczne branżowe PORTPC cz. 7 i cz. 8 skierowane do instalatorów i projektantów instalacji grzewczych i chłodzących. Planowane jest wydanie tzw.  wersji „zielonej” (próbnej) wytycznych w zakresie instalacji i doboru pomp ciepła oraz oddzielnie w kwestii równoważenia hydraulicznego. W IV kwartale 2018 r. planowane jest wydanie końcowych wersji obydwu wytycznych.

Wytyczne PORTPC cz. 7:  Projektowanie  i dobór pomp ciepła wraz z instalacją opierają się o nowe wytyczne VDI 4645 wydane w marcu 2018 roku. Wytyczne mają pomóc w doborze i projektowaniu systemów grzewczych z pompami ciepła w budynkach jedno- i wielorodzinnych i obejmują prawie wszystkie rynkowe rozwiązania pomp ciepła do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej. Wytyczne te można traktować jako przewodnik projektowy i instalacyjny. Dodatek do wytycznych zawiera listy kontrolne, typowe schematy i przykłady wspierające procedurę projektowania i doboru.

W ramach dalszych prac PORTPC planuje wydanie kolejnych wytycznych, tym razem skierowane do firm – członków wspierających PORT PC, w oparciu o niemieckie wytyczne VDI 4645, zeszyt 1 zawierające koncepcję systemu szkoleń do szkolenia specjalistów zaangażowanych w projektowanie, instalację i obsługę takich obiektów. Celem szkoleń będzie uniknięcie awarii, usterek lub uszkodzeń, a także optymalizacja systemów pomp ciepła. PORTPC planuje w 2018/2019 rozszerzyć aktualny system certyfikacji instalatorów pomp ciepła o poziom podstawowej certyfikacji PORTPC.

Wytyczne równoważenia hydraulicznego (wytyczne PORTPC cz. 8 dotyczą układów hydraulicznych centralnego ogrzewania (lub chłodzenia) i powstały w oparciu o wytyczne VDI 2073 cz. I. Nowe wytyczne PORTPC idealnie uzupełniają się z wydanymi już ponad 2 lata temu wytycznymi dotyczącymi jakości wody grzewczej (cz. 4 i 5, na bazie wytycznych VDI 2035 cz. 1 i cz. 2 ).

Więcej szczegółów zostanie przedstawionych na konferencji podczas Targów Instalacje 2018 w Poznaniu. Koszt udziału w konferencji to 100 zł na osobę. W cenie konferencji zawarte są wytyczne cz. 7 i 8, oraz dodatkowo zapewniamy lunch i przerwy kawowe.

Poniżej znajdą państwo harmonogram konferencji PORTPC „Standardy jutra w technice grzewczej”.

Zgłoszenia można wysyłać na adres mailowy biuro@portpc.pl lub rejestrować się przez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja trwa do 20 kwietnia 2018 roku. 

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 15, Sala 1G