Siedem czołowych organizacji branżowych w Polsce połączyło siły, aby popularyzować wiedzę na temat budownictwa plus energetycznego. Twórcy kampanii chcą wesprzeć potencjalnych inwestorów, przedstawiając praktyczne wskazówki dotyczące projektowania, doboru i montażu instalacji OZE w budynkach jednorodzinnych.

Kampania „Dom bez rachunków” cieszy się coraz większym poparciem. W ostatnim czasie została ona objęta Patronatem Honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii jest urzędem administracji rządowej zapewniającym obsługę Ministra Przedsiębiorczości i Technologii w zakresie gospodarki. Wsparcie ze strony Ministerstwa pozwoli na jeszcze większą promocję oraz rozwój kampanii.

Impulsem do powstania akcji był megatrend, jakim w budownictwie są instalacje fotowoltaiczne. Celem wspólnych działań jest popularyzacja wiedzy na temat budownictwa plus energetycznego oraz pomoc projektantom, architektom, instalatorom oraz inwestorom w zakresie doboru i projektowania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła oraz zasobników ciepła, ciepłej wody oraz wentylacji w domach jednorodzinnych.

Pierwszym etapem kampanii była publikacja bezpłatnego poradnika w wersji PDF z praktycznymi informacjami oraz strona internetowa: www.dombezrachunkow.com. W najbliższych miesiącach planowana jest prezentacja przykładów realizacji domów o standardzie plus energetycznym oraz silna promocja w mediach społecznościowych.