W dniach 16-17 listopada 2021 r. odbył się IV Kongres Trendy Energetyczne.

Energetyka jest dziś istotnym elementem gospodarki naszego kraju, dlatego podczas wydarzenia rozmawiano o bieżących wyzwaniach stojących przed tym sektorem, ale i o trendach w zmieniającej się architekturze energetycznej. Przedstawiono także, jak poszczególne procesy przełożą się na to, jak będzie wyglądać energetyka za lat pięć, dziesięć lub dwadzieścia. Poruszono także temat elektromobilności, polskiego sektora offshore wind, wodoru i jego zielonej stronie, działań antysmogowych, fotowoltaiki i pomp ciepła oraz ich umiejscowieniu w polityce krajowej i europejskiej.

W pierwszym dniu wydarzenia Paweł Lachman – Prezes PORT PC wziął udział w debacie pt. “Rynek prosumencki w Polsce w 2020 r.”

Drugiego dnia Paweł Lachman – Prezes PORT PC wziął udział w debacie POBE pt. „Dekarbonizacja ogrzewania i termomodernizacji budynków”. 

W sesji pt. ” Trendy technologiczne i rynkowe – rynek pomp ciepła, efektywność energetyczna, technika grzewcza” Prezes PORT PC przedstawił perspektywy rozwoju rynku pomp ciepła.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła objęła Patronatem IV Kongres Trendy Energetyczne.

Zapis wideo wydarzenia:

 

Strona wydarzenia: https://trendyenergetyczne.pl/