Miło nam poinformować, że PORT PC został jednym z patronów III edycji Kongresu Trendy Energetyczne 2020. Kongres jest dziś wiodącym wydarzeniem branży energetycznej, w szczególności sektora OZE. Zachęcamy wszystkich do udziału i do spotkania z przedstawicielami sektora energetycznego. 

Kongres odbędzie się w dniach 27-29 października 2020 r. Z racji obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa oraz w trosce o zdrowie uczestników, wydarzenie jest organizowane w formule online, zapewniając nowoczesny streaming oraz atrakcyjny format telewizyjny. 

Podczas tegorocznej edycji zostaną omówione zagadnienia bliskie działalności PORT PC, jak efektywność energetyczna oraz transformacja budynków. Zostaną podsumowane efekty programów jak Czyste Powietrze, czy omówione regulacje związane z projektami domów jednorodzinnych – co się zmieni od 1 stycznia 2021 r.? Przedstawione zostaną także wady i zalety nowej polskiej polityki energetycznej. Porozmawiamy o tym, czy polskie sieci energetyczne są gotowe na milion prosumentów, Wśród prelegentów wystąpi Paweł Lachman, prezes PORT PC, który przybliży uczestnikom kwestie związane z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, opowie o strategii “Fala Renowacji” oraz omówi znaczenie elektryfikacji budownictwa. 

W trakcie Kongresu eksperci sektora energetycznego będą dyskutować na temat bieżących wyzwań stojących przed transformacją energetyczną w Polsce, w dobie zaostrzającej się polityki klimatycznej. Prelegenci wskażą najważniejsze trendy w energetyce, które mają realne przełożenie na otaczającą nas rzeczywistość. Wśród omawianych zagadnień będzie przyszłość technologii wodorowej, fotowoltaika, rozwój sieci elektroenergetycznych, elektryfikacja a ciepłownictwo, offshore i onshore – polski pomysł na wiatr, ceny energii, postępy w walce ze smogiem czy technologie vehicle-to-grid. 

Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które jest dziś miejscem spotkań praktyków i czołowych ekspertów sektora energii. Szczegółowy plan wydarzenia jest dostępny na stronie wydarzenia – TrendyEnergetyczne.pl. Nowa formuła, nowe tematy, nowi goście – zapraszamy do udziału w Kongresie!

27 października 2020 – główne obrady

28-29 października 2020 – seria webinarów z ekspertami

Rejestracja trwa! Formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.trendyenergetyczne.pl