Dołącz do nowego wymiaru rozmów o fotowoltaice, do świata ekspertów i praktyków! Zapisz się na PVCON 2020 ONLINE!

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie większe wydarzenia musiały zostać odwołane. Zakaz zgromadzeń poskutkował anulowaniem nawet największych światowych wydarzeń związanych z energetyką słoneczną. To jednak nie powód, by się zatrzymać. Mimo epidemii koronawirusa, fotowoltaika rozwija się cały czas, więc na przekór ograniczeniom, jej popularyzacja nie powinna ustawać.

Na naszym narodowym rynku, wyraźnie widać postępujący rozwój OZE, szczególnie w zakresie mikroinstalacji. W  pierwszym kwartale 2020 roku przybyło ich łącznie ponad 42 tysiące, z czego zdecydowaną większość stanowiły instalacje fotowoltaiczne. Ich łączna moc zainstalowana przekroczyła 300 MW. Według danych PSE i stanu na 1. maja 2020 roku, moc zainstalowana pochodząca z fotowoltaiki wyniosła 1832,7 MWp. To oznacza realną szansę przekroczenia 2 GWp na koniec maja! To także dowód na to, że mimo pandemii droga w stronę OZE i zasilania Polski ze słońca nie ustaje.

Także my nie stajemy w miejscu i nie odwołujemy redakcyjnych wydarzeń. Zmieniamy jedynie ich formę! Kongres fotowoltaiczny PVCON odbędzie się już 9-10 czerwca 2020 roku w formie ONLINE i będzie emitowany na YouTubie, Facebooku i na stronie www: https://pvcon.pl/

Kongres Fotowoltaiczny PVCON

Świat zmienia się na naszych oczach, ale panująca pandemia to nie wszystko. Wciąż jako społeczeństwo musimy dążyć do tego, by walczyć z postępującymi zmianami klimatu. Jednym z rozwiązań w tej nierównej walce jest rozwój fotowoltaiki.

Ponad czterokrotne wzrosty liczby montowanych instalacji, zmiany w prawie i technologiach, finansowanie inwestycji – to bardzo ważne tematy dla całego biznesu fotowoltaicznego i dobre tematy do rozmów! Szczególnie ważnym tematem jest jakość samych instalacji oraz zagadnienia ochrony przeciwpożarowej.

W związku z tym, serdecznie zapraszamy na Kongres Fotowoltaiczny PVCON 2020, na którym poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem instalacji PV i uzgodnieniami projektów PV z rzeczoznawcami ds. ochrony przeciwpożarowej. Pokażemy jak, z kim i w jakim trybie prowadzić takie uzgodnienia. Pokażemy sposoby zakupu energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Pochylimy się nad zasadami BHP na instalacjach fotowoltaicznych oraz przeanalizujemy trendy technologiczne – standardy ogniw i modułów oraz  użyteczności falowników. Podczas rozmów nie może zabraknąć głosu branży, która opowie o tym, jak poradziła sobie z pandemią koronawirusa. Przeanalizujemy realia kredytów na fotowoltaikę oraz modele wsparcia – te obecne i te oczekiwane

Szczegółowy program można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: www.pvcon.pl

Kongres Fotowoltaiczny PVCON 2020 ONLINE to jedyne takie wydarzenie w branży, oparte o nowoczesną formę przekazu w wyjątkowej oprawie. To także najistotniejsze tematy oraz ciekawi goście. 9. czerwca zapraszamy na streaming na żywo i sesje kongresowe. 10. czerwca polecamy serię webinarów z profesjonalistami.

Udział w kongresie PVCON 2020 jest bezpłatny. Uczestnicy powinni się zarejestrować w celu otrzymania materiałów kongresowych i aktualnych informacji na temat wydarzenia. W celu rejestracji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy TUTAJ 

Zarejestruj się już dziś i dołącz do zwiększającej się publiczności Kongresu Fotowoltaicznego PVCON 2020. Liczba zgłoszonych uczestników przekroczyła już 1000 osób! Ty też nie przegap naszego wydarzenia live i bądź z nami online 9. i 10. czerwca 2020 roku ONLINE!

Informacje praktyczne

Organizatorem Kongresu Fotowoltaicznego PVCON 2020 jest GLOBEnergia Sp. z o.o.
Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.
Kongres odbędzie się w formie online 9-10 czerwca 2020 roku. Będzie emitowany w trzech formach:

Formularz rejestracyjny znajduje się na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: https://pvcon.pl/

Źródło: Informacja prasowa GLOBEnergia