Zapraszamy na konferencję prasową:
„Produkcja urządzeń grzewczych OZE niepowtarzalną szansą dla polskiej gospodarki”

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) i Izba Gospodarcza Urządzeń OZE zapraszają na konferencję prasową poświęconą perspektywom rozwoju polskiej produkcji urządzeń grzewczych OZE w Polsce.
Na konferencji prasowej zostanie ogłoszony list otwarty branży do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie koniecznych i niezbędnych działań dotyczących rozwoju produkcji urządzeń grzewczych OZE.
W trakcie konferencji w PAP zostanie przedstawione i omówione szczegółowo 10 postulatów polskich producentów pomp ciepła i kotłów na pelet.
Perspektywy rozwoju polskiej produkcji urządzeń grzewczych OZE w Polsce zostaną przedstawione również w kontekście wdrażania Net Zero Industry Act. Dokument ten stanowi swojego rodzaju nowe unijne prawo o przemyśle bezemisyjnym, a jego celem jest wsparcie krajowego potencjału w tym zakresie. Konferencja odbędzie się 31 maja br. o godzinie 10:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej (PAP) w Warszawie.

Fot. Pixabay.com

Znaczący wzrost zainteresowania polskich i europejskich konsumentów urządzeniami grzewczymi zasilanymi z odnawialnych źródeł energii – wspierany w Polsce przez programy NFOŚiGW „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” czy „Moje Ciepło − to ogromna szansa na rozwój polskiej branży grzewczej, znaczący wzrost jej konkurencyjności, a w perspektywie także wzmocnienie polskiej gospodarki. Już niebawem motorem działań w tym zakresie będą nowe unijne regulacje dotyczące przemysłu bezemisyjnego w Unii Europejskiej – Net Zero Industry Act. Z pewnością warto wykorzystać ten potencjał!

Wyzwania związane z zapewnieniem możliwie szybkiego, a jednocześnie harmonijnego i perspektywicznego rozwoju polskiej branży urządzeń grzewczych OZE i ogólnie – polskiego rynku grzewczego będą motywem przewodnim zapowiadanej konferencji. Podczas wydarzenia przeanalizujemy m.in. szanse polskich producentów na zwiększenie produkcji urządzeń OZE i ich komponentów. Porozmawiamy też o tym, jak ważne jest odpowiednie kształtowanie wymogów dotyczących jakości pomp ciepła czy kotłów na pellet, które są dofinansowywane w krajowych programach wsparcia NFOŚiGW, a także o potrzebie ich stopniowego zaostrzania. Poruszymy również kwestie dalszego dofinansowywania urządzeń korzystających z paliw kopalnych. I wreszcie − zwrócimy uwagę na potrzebę wprowadzenia specjalnych taryf elektrycznych dla użytkowników pomp ciepła oraz zagwarantowania prawidłowej proporcji między ceną energii elektrycznej a ceną gazu.

Organizatorzy zapraszają przedstawicieli mediów do udziału w konferencji, licząc również na ich aktywne uczestnictwo w debacie podsumowującej oraz dzielenie się informacjami przedstawionymi podczas wydarzenia.

Konferencję poprowadzą:

Paweł Lachman, prezes zarządu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC)
▪ Adam Nocoń, prezes Izby Gospodarczej Urządzeń OZE
▪ Grzegorz Burek, redaktor naczelny GLOBENERGIA

Termin, miejsce i rejestracja na wydarzenie:

▪ 31 maja 2023 r., godz. 10-12
▪ siedziba Polskiej Agencji Prasowej, ul. Bracka 6/8, Warszawa
▪ akredytacje do udziału stacjonarnego w Centrum Prasowym PAP pod linkiem: https://forms.gle/Tj12UtwBNSMUZ3XAA

Kontakt dla mediów:

▪ Justyna Lis, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Tel: +48 664 979 972, email: justyna.lis@portpc.pl