Najlepsi producenci i najnowsze rozwiązania branży energetycznej!

Targi Enex od lat gromadzą najważniejszych przedstawicieli branży odnawialnych źródeł energii oraz energetyki konwencjonalnej. Swoją obecność w tegorocznej edycji targów ENEX zadeklarowało już 123 Wystawców z 12 krajów, w tym Chiny, Czechy, Hiszpania, Holandia, Korea Południowa, Litwa, Niemcy, Rosja, Szwajcaria, Węgry, Włochy oraz Polska.

Cała branża w jednym miejscu

W spotkaniu branży energetycznej biorą udział producenci paneli fotowoltaicznych, instalatorzy pomp ciepła, dilerzy samochodów elektrycznych oraz firmy zajmujące się magazynowaniem energii. Targi Enex to także miejsce dla firm trudniących się energetyką tradycyjną: producentów przetworników, okablowań, skrzyń rozdzielczych czy liczników energii. Gośćmi wydarzenia są przedstawiciele zakładów energetycznych, producenci osprzętu i urządzeń dystrybuujących energię, specjaliści i naukowcy z uczelni technicznych. Wśród zwiedzających nie brakuje również przedstawicieli urzędów miast i gmin, którzy decydują o wydatkach energetycznych branż.

Najnowsze rozwiązania branży energetycznej

Targi Enex to miejsce premier produktowych – spotkanie jest okazją do zaprezentowania branżowych nowości konkretnej, branżowej grupie odbiorców. Najnowsze rozwiązania dronowe, nowoczesne systemy montażowe i fotowoltaiczne, najnowsze modele inwerterów i pomp ciepła, kompletne systemy grzewcze, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych i osprzęt elektroinstalacyjny – to tylko mała część oferty Wystawców tegorocznej edycji targów Enex.

Branżowe fora

Oprócz nawiązywania wartościowych kontaktów biznesowych, targi energetyczne to również okazja do wymiany doświadczeń i pozyskania specjalistycznej wiedzy. Oferta seminariów, merytorycznych spotkań i konferencji jest bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb branży. Tradycją stały się już współorganizowane przez Redakcję GlobEnergia branżowe fora: Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Tematy poruszane w trakcie obu wydarzeń dotyczą nowości na rynku, problemów instalacyjnych czy nowatorskich sposobów wykorzystania fotowoltaiki i pomp ciepła. W spotkaniach biorą udział inwestorzy, doradcy, wykonawcy zainteresowani tematyką pomp ciepła i fotowoltaiki oraz potencjalni klienci.

Branżowe konferencje

Już po raz 6. podczas targów Enex odbędzie się konferencja Energia PL poświęcona energetyce w Polsce. Tematem wiodącym spotkania są kwestie związane z magazynowaniem energii. W panelach dyskusyjnych biorą udział wybitni specjaliści uniwersyteccy, praktycy oraz przedstawiciele firm powiązanych z tematem energii konwencjonalnej. W programie targów ENEX zaplanowana jest również konferencja HEAT not LOST skierowana do zarządów, przedstawicieli przedsiębiorstw przemysłowych, naukowców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką poprawy efektywności energetycznej oraz produkcji energii w rozproszeniu. Uczestnicy spotkania poznają m.in. rozwiązania techniczne umożliwiające poprawę efektywności energetycznej urządzeń i instalacji wykorzystywanych w procesach przemysłowych, a także dostępne na rynku technologie wytwarzania i magazynowania energii.

Elektromobilność – dobry kierunek

Forum Elektromobilności poświęcone zagadnieniom dot. m.in. samochodów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania to kolejne z atrakcji dodatkowych targów Enex. Celem forum jest przybliżenie zagadnienia elektromobilności i oswojenie przyszłych użytkowników z nową mobilnością, która opierać się będzie na pojazdach zasilanych energią elektryczną. Z bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających spotykają się jazdy pokazowe samochodami elektrycznymi na specjalnie przygotowanym torze. Prezentacja pojazdów umożliwi m.in. poznanie możliwości technicznych aut elektrycznych, jak również działanie konkretnych systemów pokładowych. Wśród zaprezentowanych aut pojawią się m.in. modele marki TESLA: model X, model S i model 3.

Rejestracja zwiedzających:

Odbierz darmowy bilet na Targi: https://www.targikielce.pl/enex/rejestracja-zwiedzajacych

Targi Enex odbędą się od 23 do 24 lutego 2022 roku w Targach Kielce. Wydarzeniu towarzyszą Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH oraz Międzynarodowe Targi Izolacji 4Insulation.

Wydarzenie pod patronatem PORT PC.