Po wnikliwych konsultacjach z wystawcami, w trosce o ich bezpieczeństwo oraz z uwagi na sytuację związaną z zachorowaniami na koronawirusa w Polsce i na świecie, zarząd Grupy MTP zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Światowej Organizacji Zdrowia oraz zalecanymi przez instytucje państwowe procedurami podjął decyzję o przełożeniu Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE na termin 18 – 20 listopada 2020 roku.

Nie była to decyzja łatwa, gdyż od wielu miesięcy wspólnie z naszymi partnerami ciężko pracowaliśmy na sukces tego wydarzenia. Jesteśmy jednak przekonani, że nasz wspólny wysiłek nie pójdzie na marne, a wręcz przeciwnie, dodatkowy czas jaki dzieli nas od targów, wykorzystamy do stworzenia jeszcze większej, ciekawszej i wartościowej biznesowo imprezy. Zachęcamy Państwa do wpisania nowego terminu Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE do kalendarzy i spotkania z nami podczas jesiennej edycji tego najważniejszego spotkania branży.

W związku ze zmianą terminu targów informujemy, że zmianie ulega także data Konwencji Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego organizowanej przez Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji oraz Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych. Konwencja odbędzie się w dniu 17 listopada br. Ze wszystkimi zarejestrowanymi osobami pozostajemy w kontakcie.

Z wyrazami szacunku,
Konrad Fleśman
Dyrektor Grupy Produktów


Rynek instalacyjny to jeden z najbardziej konkurencyjnych sektorów polskiej gospodarki. Dynamiczny rozwój technologii i rozwiązań wymaga ciągłej aktywności. Branża nieustannie się zmienia i rozrasta. Aby nie wypaść z obiegu, trzeba nadążać za nowościami, śledzić trendy. Targi Instalacje w Poznaniu są dla wystawców doskonałą okazją, by zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców innowacyjne rozwiązania i premiery rynkowe. Tegoroczna edycja potrwa trzy dni i odbędzie się  w terminie 18-20 listopada 2020 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Ta 13 edycja będzie wyjątkowa! Organizatorzy zdecydowali, by ostatni dzień, był otwarty dla szerokiego grona odbiorców. – Pragniemy umożliwić uczestnictwo w targach również osobom,  które mimo, że nie zajmują się zawodowo instalacjami, są zainteresowane tematem. Chcą np. skorzystać z programów dofinansowania, czy zainwestować w innowacyjne rozwiązania do domu czy firmy. Targi INSTALACJE to miejsce gdzie pozyskają rzeczowe informacje i poznają nowości. – mówi Mateusz Szymczak, dyrektor Targów Instalacje.

Tu trzeba być by nie zostawać w tyle

Rynek instalacyjny ewoluuje. Zmieniające się otoczenie ustawodawcze korzystnie wpływa na rozwój sektora związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii. Żeby nie zniknąć z rynku – trzeba trzymać rękę na pulsie – odnajdować się w gąszczu przepisów, i programów dofinansowań, i co ważniejsze – znać najnowsze rozwiązania branżowe. Podczas poznańskich spotkań targowych liderzy prezentują innowacyjne rozwiązania, a liczne punkty konsultacyjne pozwalają uzyskać fachowe porady i rzetelną wiedzę.

Nowe smart Instalacje

Niemałe znaczenie dla branży ma rozwój technologii domów inteligentnych. – Sprzężone ze sobą systemy ogrzewania, oświetlenia, zamykania czy podlewania, to nie tylko wygodny gadżet w nowoczesnym budownictwie, ale też źródło znacznych oszczędności. Przekonuje Mateusz Szymczak— możliwości, jakie daje współczesna automatyka, otwierają szerokie pole rozwoju dla branży instalacyjnej – mimo pozornej łatwości montażu, tylko odpowiednio połączony i skonfigurowany system daje gwarancje powodzenia i odpowiedniego działania. A gdzie indziej, jak nie na Targach Instalacje znajdzie się miejsce zarówno do prezentacji rozwiązań SMART, jak i uzyskania rzetelnej informacji w obszarze zagadnień ekologicznego i Inteligentnego Domu?! – podsumowuje Mateusz Szymczak.

Akcja autokarowa

Aby być smart i eko i ułatwić dotarcie na Targi Instalatorom z całego Kraju, organizatorzy, wraz z wybranymi hurtowniami zapraszają do AKCJI AUTOKAROWEJ. Jedyne w swoim rodzaju akcja cieszy się z roku na rok rosnącą popularnością. Instalatorzy chcący wziąć w niej udział zgłaszają się w wybranych punktach handlowych, by w kwietniu, wspólnie przyjechać na to najważniejsze święto branży instalacyjnej.

Klub Instalarora

Po raz szósty obecny będzie Klub Instalatora firmy SBS i Targów Instalacje – miejsce spotkań i rozmów branżowych, a także strefa odpoczynku, w której targowi goście mogli skorzystać z fantastycznych atrakcji. Bo wiemy, jak ważna jest integracja całej branży!

Mistrzostwa Polski Instalatorów

Organizowane po raz siódmy wydarzenie, to iście sportowa rywalizacja z ogromną dawką emocji.
W szranki staną najlepsi polscy fachowcy w dziedzinie instalacji. Jak zawsze będą walczyć o cenne nagrody. Przez pierwsze dwa dni odbędą się eliminacje – trzeciego – Wielki Finał.

Prawdziwi fachowcy

Instalacje są nieocenionym źródłem wiedzy, cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem zwiedzających. – Od lat ściśle współpracujemy z organizacjami branżowymi takimi jak SPIUG – Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych, ZHI – Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji I Wentylacji, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC oraz Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej – Polska PV – orientujemy się dobrze co „słychać” w branży, jakie stoją przed nią wyzwania i możliwości. – podkreśla dyrektor Instalacji.

Konwencja ZHI

W dzień poprzedzający Targi – Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI zorganizuje Konwencję Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego.  Podobnie jak w latach ubiegłych spotkanie posłuży nie tylko  wymianie opinii na tematy nurtujące branżę, ale również będzie okazją do omówienia zagadnień dotyczących kierunków jej rozwoju. 

ZIELONA ENERGIA – podwójne tak!

Warto zauważyć wyjątkową synergię, sprawiającą, że kwietniowe targi to największe i najważniejsze tego typu wydarzenie w kraju. Targi Instalacje i GreenPower kompleksowo poruszają zagadnienia dotyczące m.in. OZE.

– Zdajemy sobie sprawę z tego jak istotne znaczenie mają ekologiczne źródła energii, w tym fotowoltaika, energia wiatrowa, czy  biomasa. Jednak technologia, choćby najdoskonalsza nie będzie dobrze funkcjonować, jeśli zostanie źle zamontowana. – podkreśla Mateusz Szymczak, dyrektor Targów Instalacje.
– Z kolei Targi GREENPOWER to swoista platforma umożliwiająca zdobycie wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych związanych z OZE. To także miejsce spotkania ekspertów z praktykami – dodaje Marcin Gorynia, dyrektor targów GREENPOWER.

– Dlatego ściśle współpracujemy aby zapewnić klientom ofertę kompleksową. Stawiamy czoło wyzwaniom współczesnego świata, wspierając ekologiczne rozwiązania dla budownictwa. Uczestnictwo w kwietniowych targach to okazja do poznania rynkowych ekonowości, znalezienia odpowiednich rozwiązań oraz przyjęcia potężnej dawki fachowej wiedzy. – Punkty konsultacyjne, w których będzie można uzyskać porady  na temat licznie uruchomionych programów dotacyjnych i  możliwość bezpośredniej rozmowy z producentami, to atuty, których nie sposób przecenić. – podsumowuje Mateusz Szymczak.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się również Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Poznań Drone Expo, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO, Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GreenPOWER, oraz Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER.

Polska Orgazniacja Technologii Pomp Ciepła objęła patronatem honorowym wydarzenie.

Źródło: Targi Instalacje