Najnowsza kampania EHPA skierowana jest do posłów do Parlamentu Europejskiego. Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) pragnie pogratulować wybranym posłom do Parlamentu Europejskiego, dlatego wyruszamy w podróż, aby przedstawić im EHPA oraz zrównoważone i odnawialne rozwiązania grzewcze wraz z szeregiem działań, które przedstawimy w mediach społecznościowych, podczas wydarzeń, a także z pakietem informacyjnym, który wkrótce zostanie dostarczony posłom do PE.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła dołączyła do kampanii EHPA.

Kampania prowadzona jest na twitterze na profilu Ehpa @helloheatpumps. Zapraszamy do przyłączenia się. Niech pompy ciepła będą z tobą! May the heat pumps be with you! #togetherforacoolerplanet.

Wiadomość, którą branża pomp ciepła chciałby podzielić się z posłami do Parlamentu Europejskiego:    

Drodzy posłowie do Parlamentu Europejskiego,
Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła pragnie pogratulować wyboru posła do Parlamentu Europejskiego!
Wybory europejskie w maju 2019 r. Były mocnym przypomnieniem, że działania w dziedzinie klimatu są najwyższym priorytetem dla Europejczyków. Teraz Twoja kolej, aby wyrazić te obawy na szczeblu UE! Pompy ciepła to odnawialna i wydajna technologia zapewniająca ogrzewanie i chłodzenie budynków mieszkalnych i komercyjnych, a także procesów przemysłowych. Poprzez znaczne ograniczenie emisji CO2 z tych sektorów mogą one pomóc Europie w uwolnieniu się od emisji dwutlenku węgla do 2050 r.
Jako EHPA możemy zapewnić, że technologia jest gotowa do wdrożenia w całej Unii. W rzeczywistości zainstalowano już ponad 12 milionów urządzeń. Przyspieszenie wdrażania byłoby pomocne we wdrożeniu zielonej umowy, zgodnie z propozycją prezydenta elekt Ursuli von der Leyen.
W tym celu potrzebujemy waszego wsparcia, ponieważ obecne ograniczenia nie mają charakteru technicznego, ale politycznego, poczynając od braku widoczności dla sektora.
Dekarbonizacja Europy to ogromna szansa na rozwój. Umieszczenie ogrzewania i chłodzenia w centrum debaty politycznej może uczynić ten sektor motorem zrównoważonego wzrostu.
Porzucenie wykorzystania paliw kopalnych; zazielenienie budynków; miasta i społeczności lokalne; finansowanie; Edukacja i trening; integracja sektora i ochrona konsumentów muszą być rozpatrywane wspólnie we wzajemnie wzmacniający się sposób. Parlament Europejski może wspierać dyskusję na temat tej strategii, np. ustanawiając międzyparlamentarną grupę ds. zrównoważonego ogrzewania i chłodzenia oraz integracji sektora. Chcielibyśmy spotkać się z wami w Brukseli oraz wymienić poglądy i wiedzę fachową na temat tego, jak wprowadzić „zieloną przyszłość” i wycofać „przeszłość paliw kopalnych”. Pracujmy razem nad fajniejszą planetą!
Niech pompy ciepła będą z tobą,
Thomas Nowak
Sekretarz Generalny EHPA